Uudised

Maailma metsandustudengid Saaremaal 10.08

Alates 28 juulist kuni 11 augustini toimus Eestis Rahvusvaheline Metsaüliõpilaste Sümpoosion (IFSS), mis tõi siia 40-st riigist üle 90-ne metsandustudengi üle maalilma, alates Lõuna-Aafrika Vabariigist, Costa Ricast, Lõuna-Koreast ja Austraaliast ning lõpetades Euroopa metsandusriikidega.

Kahe nädala jooksul külastati mitmeid tipptasemel metsandusettevõtteid, looduskauneid kohti ja kultuurisümboleid, mis andis võimaluse tutvustada mandri-Eestit, Saaremaad ning siinset metsandussektorit. Tegemist oli maailma metsandustudengite katuseorganisatsiooni (IFSA) aasta olulisima kokkusaamisega, mille ajal toimus mitu päeva koosolekuid ja arutelusid, mis olid vajalikud organisatsiooni toimimiseks ja suunamiseks.

Sümpoosioni eelviimasel päeval, 10. augustil, võõrustas ürituse kuldsponsor, Tornator Eesti OÜ, tudengeid kahel oma Saaremaa kinnistul. Kärla aleviku serval oleval kinnistul tutvustati, kuidas ettevõte lahendas metsamajandamise avalikult kasutatava suusaraja ääres läbi eelneva teavituse ning otsesuhtlusega raja haldajaga. Ettevõte oli nõus osast tulust loobuma ning proovib raja ääres metsa uuendada turberaiega. Lisaks oli võimalik kinnistul näidata hästi seisukorras läinud kuuse- ja männinoorendikku ning räägiti, kuidas hiljuti raiutud okaspuumetsa asemele uus okaspuupõlvkond rajatakse. Teisel kinnistul Sõrves demonstreeris tudengitele kohalik koostööpartner, kuidas käib noore metsa hooldus ning selgitati, et isegi kui istutatakse ainult kuuske, siis ulukite ja ilmastiku mõjul kõik puud kasvama ei hakka ning nende asemel tuleb lehtpuu, mistõttu monokultuuridest metsamaal Eestis rääkida ei saa, mis mitmetes esindatud riikides on tavapärane.  

Peale metsaretke siirduti Sõrve sääre külastuskeskusesse, kus ettevõtte juhtimisel viidi läbi töötuba. Selle raames uuriti nende selleks ajaks pea 2 nädalat Eesti metsandust nii kaitse, tööstuse kui majandamise küljest vaadelnud väga erineva taustaga tudengite käest, mis neile muljet avaldas, mida nad soovitaksid siin arendada ning mis võiks olla Eesti roll maailma metsanduses. Enim toodi esile Eesti metsandussektori suuri samme digitaliseerimisel ning rõhutati, et tuleviku metsandus peab arvestama kliimamuutustega ning sellega kohanema, ka Eestis.

Peale töötuba oli osalejatel ettevõtte kulul võimalus Sõrve sääre tipus metsale vahelduseks mere ääres jalutada ning tuletorni tipust vaadet imetleda.

IFSS.jpg

IFSS_2.jpg

IFSS_4.jpg

Tagasi